Kredyt Gotówkowy

kredyt gotówkowy

Obecnie banki zasypują nas różnymi ofertami kredytowymi, proponują kredyty bez poręczycieli, z niskim, albo nawet zerowym oprocentowaniem, niską prowizją i atrakcyjnymi ratami. Oglądając reklamy czy czytając ulotki i druki promocyjne, można odnieść wrażenie, że branie kredytu to czysta przyjemność. W rzeczywistości trzeba jednak uważać na to, gdzie i jaki kredyt bierzemy. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na kredyt gotówkowy ?

Po pierwsze na wysokość opłat przygotowawczych, czyli tak zwanych prowizji. W ofercie wielu banków znaleźć można propozycje wzięcia kredytu gotówkowego z niewielką prowizją dla instytucji udzielającej pożyczki. Należy jednak zwrócić uwagę na haczyki, które w tych ofertach są ukryte. Być może koszty prowizyjne są niewielkie, ale za to wymagane jest ubezpieczenie kredytu. Po dokładnym przeanalizowaniu ofert wielu banków, można dojść do wniosku, że lepiej brać kredyty gotówkowe bez ubezpieczenia. Ubezpieczenie bowiem, może wynieść nawet 1/5 kredytu. Banki proponują często pożyczki o bardzo niskiej stopie oprocentowania, w zamian jednak klient zobowiązany jest do wzięcia na przykład karty kredytowej, albo musi posiadać konto w danej instytucji. Klienci powinni dokładnie rozważyć koszty kredytu, wysokość rat i czas spłaty zadłużenia. W obliczeniu miesięcznych zobowiązań pomocne mogą się okazać kalkulatory kredytowe, z których bezpłatnie można skorzystać w internecie. W sieci można znaleźć wiele informacji i porównań ofert kredytów gotówkowych. W przypadku pożyczek opiewających na bardzo wysokie kwoty, warto zasięgnąć rady doradcy finansowego, który wyjaśni wszystkie wątpliwości związane z braniem kredytu i pomoże wybrać, ten który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Od grudnia 2011 roku, Ustawa o kredycie konsumenckim zobowiązuje banki do prowadzenia otwartej polityki informacyjnej. Klient, który przychodzi do banku z pytaniem o pożyczkę, powinien otrzymać formularz informacyjny z niezbędnymi danymi. Przeszkodę dla kredytobiorcy, może jednak stanowić enigmatyczny język tych druków, niezrozumiały dla osób bez wykształcenia prawniczego bądź ekonomicznego. Decyzja o kredycie musi być zawsze dobrze przemyślana. Przed podpisaniem zobowiązań, należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i to w jaki sposób comiesięczna, kilkuset złotowa rata wpłynie na domowy budżet. Pod lupę trzeba wziąć też takie czynniki jak: sytuacja finansowa na rynkach krajowym i zagranicznych oraz stan obecny i prognozy na rynku pracy.

Przed podpisaniem umowy kredytowej, dokładnie ją przeczytaj, zwróć szczególną uwagę na treści oznaczone gwiazdką i pisane małym druczkiem. I tu warto przypomnieć starą maksymę, kto pyta nie błądzi. Więc w razie jakichkolwiek wątpliwości – pytaj! Lepiej wszelkie wątpliwości rozwiać od razu, niż spłacać kredyt na niekorzystnych warunkach

Dodaj komentarz